null

Bezpieczny Żoliborz – debata z mieszkańcami

Drukuj otwiera się w nowej karcie

We wtorek, 26 marca, o godz. 18.00 (I LO z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Limanowskiego przy ul. Felińskiego 15), zapraszamy na debatę z mieszkańcami Żoliborza o bezpieczeństwie w ich dzielnicy.

W spotkaniu wezmą udział: Jacek Kozłowski - Wojewoda Mazowiecki, Hanna Gronkiewicz-Waltz - Prezydent m.st. Warszawy, Krzysztof Bugla - Burmistrz Żoliborza, a także nadinsp. Mirosław Schossler - Komendant Stołeczny Policji oraz Zbigniew Leszczyński - Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Będzie to kolejna debata dzielnicowa poświęcona stanowi bezpieczeństwa w stolicy. Warszawiacy dowiedzą się na nich jak władze Mazowsza, Warszawy oraz służby dbają o bezpieczeństwo i z jakimi problemami stykają się najczęściej. Mieszkańcy poszczególnych dzielnic zgłaszają swoje uwagi, dzielą się opinią na temat poczucia bezpieczeństwa w swojej okolicy lub zgłaszają konkretne sprawy do rozwiązania.

Do tej pory debaty odbyły się na Bemowie, Woli i Bielanach.

Bezpieczny i cichy Żoliborz

Zdecydowana większość żoliborzan deklaruje, że czuje się bezpiecznie w swojej dzielnicy (80%) a zadowolenie z poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania wyraża 83%.
Spośród zagrożeń mieszkańcy Żoliborza wymieniają nietrzeźwych (34%) oraz akty wandalizmu (30%). Co czwarta osoba wskazuje kradzieże (25%) a co piąta niebezpiecznie jeżdżących kierowców (21%).
Najrzadziej występującym – w odczuciu mieszańców – problemem są uciążliwi, łamiący ciszę nocną sąsiedzi (15%).

Załączniki: