null

Białołęckie „Lato w mieście”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W klasie siedzą na dywanie uczniowie klas starszych. Przed nimi, przy białej tablicy, stoją dwaj policjanci. Kilkoro dzieci podniosłą ręce do odpowiedzi na pytania zadawane przez funkcjonariuszy.
Spotkanie z dziećmi o bezpieczeństwie w okresie wakacyjnego wypoczynku. Fot. BBiZK

Pracownicy Delegatury BBiZK w dzielnicy Białołęka zorganizowali wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka, spotkanie z dziećmi uczestniczącymi w akcji „Lato w mieście”.

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 361 przy ulicy Ruskowy Bród 19. Tematem było bezpieczeństwo dziecka w okresie wakacyjnego wypoczynku.

Kierownik zespołu Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Białołęka przedstawił uczniom podstawowe zasady zachowania się podczas kąpieli:

  • kąp się zawsze w miejscach dozwolonych pod opieką osób dorosłych i reaguj na polecenia ratownika,
  • chroń się przed silnym nasłonecznieniem, używaj kremu z filtrem UV i noś nakrycie głowy,
  • pamiętaj o nawadnianiu się wodą mineralną,
  • pływaj sprzętem wodnym w kamizelce ratunkowej,
  • unikaj szoku termicznego: przyzwyczaj ciało do temperatury wody – opłucz się wchodząc,
  • uciekaj z wody w czasie burzy.

Policjanci omówili bezpieczne zachowania w lesie oraz wobec zwierząt. Przypomnieli również zasady bezpieczeństwa na drodze – jazda hulajnogą i rowerkiem.

Podczas spotkania uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i opowiadali własne przykłady bezpiecznych zachowań. Atrakcją spotkania było zwiedzanie oznakowanego radiowozu.

Na zakończenie pracownik Delegatury BBiZK wręczył uczniom książeczki - kolorowanki pt. „Bezpieczne dzieci” oraz „Kapitan Wyderka”, ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

W spotkaniu uczestniczyło 20 uczniów.

Na dziedzińcu szkolnym stoi oznakowany radiowóz. Ma otwarte tylne drzwi. W drzwiach stoi grupka uczniów zaglądających do wnętrza. Tuz za dziećmi stoją nauczycielki. Wśród dzieci stoi policjant, który opowiada o wyposażeniu policyjnym.