null

Białołęckie „Lato w mieście”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na schodach prowadzących do sali gimnastycznej siedzą uczniowie klas młodszych. Obok stoi pracownik Delegatury BBiZK, który prezentuje książeczkę – kolorowankę pt. „Bezpieczne dzieci”. Przy uczniach, od strony schodów, stoją dwaj policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka.
Spotkanie z uczestnikami „Lata w mieście” w Szkole Podstawowej nr 231. Fot. BBiZK

Pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Białołęka zorganizowali, wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka, spotkanie z dziećmi uczestniczącymi w akcji „Lato w mieście”.

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 231 przy ulicy Juranda ze Spychowa 10.Tematem było bezpieczeństwo dziecka w okresie wakacyjnego wypoczynku. Pracownik Delegatury BBiZK przedstawił uczniom podstawowe zasady zachowania się podczas kąpieli:

- kąp się zawsze w miejscach dozwolonych pod opieką osób dorosłych i reaguj na polecenia ratownika,

- chroń się przed silnym nasłonecznieniem, używaj kremu z filtrem UV i noś nakrycie głowy,

- pamiętaj o nawadnianiu się wodą mineralną,

- pływaj sprzętem wodnym w kamizelce ratunkowej,

- unikaj szoku termicznego: przyzwyczaj ciało do temperatury wody – opłucz się wchodząc,

- uciekaj z wody w czasie burzy.

Policjanci omówili bezpieczne zachowania w lesie oraz wobec zwierząt. Przypomnieli również zasady bezpieczeństwa na drodze – jazda hulajnogą i rowerkiem. Podczas spotkania uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i odpowiadali policjantom na pytania dotyczące, między innymi, zasad przejścia przez jezdnię.

Atrakcją spotkania było zwiedzanie oznakowanego radiowozu.

Na zakończenie pracownik Delegatury BBiZK wręczył uczniom książeczki - kolorowanki pt. „Bezpieczne dzieci” oraz „Kapitan Wyderka”, ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

W spotkaniu uczestniczyły dwie grupy, po 20 uczniów.