Bielany – czy są bezpieczne? Debata z mieszkańcami

W środę, 20 marca, o godz. 18.00 (Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, sala 30, wejście B od ul. Jarzębskiego) zapraszamy na debatę o bezpieczeństwie z mieszkańcami dzielnicy Bielany.

Udział w spotkaniu wezmą: Jacek Kozłowski - Wojewoda Mazowiecki, Jacek Wojciechowicz - Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Rafał Miastowski - Burmistrz Bielan  a także  nadinsp. Mirosław Schossler - Komendant Stołeczny Policji oraz Zbigniew Leszczyński - Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Będzie to kolejna z cyklu debat dzielnicowych poświęconych stanowi bezpieczeństwa w stolicy. Warszawiacy dowiedzą się na nich jak władze Mazowsza, Warszawy oraz służby dbają o bezpieczeństwo i z jakimi problemami stykają się najczęściej.

Na Bielanach ¾ mieszkańców deklaruje, że czuje się bezpiecznie w swojej dzielnicy. Spośród różnych zagrożeń mieszkańcy w swoim miejscu zamieszkania stykają się z problemem osób nietrzeźwych (wskazuje go 43%), następnie wymieniane są akty wandalizmu (39%), niebezpiecznie jeżdżący kierowcy (37%), kradzieże (37%) i hałasująca nocami młodzież (36%).
(Raport z badań „Barometr Dzielnicowy”).

Załączniki: