null

Centrum Bezpieczeństwa gościło delegację z Obwodu Samarskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
logo Mundialu 2018
logo Mundialu 2018

W dniu 5 września 2013 r. w Centrum Bezpieczeństwa przy ul. Młynarskiej 43/45 gościła delegacja z Rosji, z Obwodu Samarskiego, której przedstawiciele w ramach przygotowań do Mundialu 2018 chcieli zapoznać się z doświadczeniami Warszawy w organizacji Euro 2012.

W składzie delegacji znaleźli się: Dmitrij Szljathin, Minister Sportu Obwodu Samarskiego, Aleksiej Griszin, Minister Budownictwa Obwodu Samarskiego, Anatolij Barannikow, zastępca Ministra Budownictwa Obwodu Samarskiego, Pietr Koroliew, szef sekretariatu Gubernatora Obwodu Samarskiego, Igor Tkaczenko, szef Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Obwodu Samarskiego, Anna Strielnikowa, konsultant Departamentu ds. Przygotowań do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku przy Ministerstwie Sportu Obwodu Samarskiego, Olga Miszczenko, konsultant Departamentu ds. Przygotowań do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku przy Ministerstwie Sportu Obwodu Samarskiego.

W trakcie wizyty Goście zapoznali się z organizacją przygotowań  do „Euro 2012” oraz  narzędziami  wykorzystywanymi wspomagającymi podejmowanie decyzji. Delegaci byli żywo zainteresowani działaniami Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz funkcjonowaniem  Centrum Bezpieczeństwa, gdyż w 2018 r. będą gospodarzami „Mundialu 2018”. Szczególne zainteresowanie wzbudziły możliwości Bazy Wiedzy o Warszawie, zapewniającej dostęp  do wielu danych, w tym m.in.; właścicieli gruntów i budynków, infrastruktury naziemnej i podziemnej oraz analiz związanych z ewakuacją potencjalnie zagrożonych obszarów miasta w oparciu o dane demograficzne ludności.