null

Ćwiczenia ewakuacji w placówkach oświatowych na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ćwiczenia ewakuacji na Bielanach. Fot. BBiZK
Ćwiczenia ewakuacji na Bielanach. Fot. BBiZK

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA, bielańskie szkoły i przedszkola z początkiem nowego roku szkolnego przeprowadzają ćwiczenia ewakuacji.

Wrzesień to miesiąc, w którym bielańskie szkoły i przedszkola przeprowadzają ze swoimi podopiecznymi ćwiczenia ewakuacji. Przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bielany, Wydziału Oświaty i Wychowania oraz kadry dydaktycznej z placówek oświatowych wspólnie realizują praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji. Niejednokrotnie w ocenie prawidłowości realizacji ćwiczeń biorą także udział bielańscy strażacy.

Próbne ewakuacje przeprowadzono na terenie szkół: Podstawowych nr 77, 80, 187, 214, 293, 369 w Zespole Szkół nr 18 i 35 w CXXII Liceum Ogólnokształcącym oraz w Przedszkolach nr 49, 105, 236, 271. Jak dotychczas ewakuacje w placówkach przebiegały bez zakłóceń, zgodnie z założeniami projektowymi układu dróg ewakuacyjnych budynku. Uczniowie opuszczali budynki sprawnie w zorganizowanych grupach, udając się na miejsca zbiórki do ewakuacji pod nadzorem wychowawców, którzy sprawdzili stan liczbowy grup.

Ćwiczenia ewakuacji na Bielanach. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Ćwiczenia ewakuacji na Bielanach. Fot. BBiZK