null

Ćwiczenia ewakuacji w Szkole Podstawowej nr 360 w Ursusie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zielonym boisku stoi tyłem Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus (w odblaskowej kamizelce), rozmawia z pracownikiem szkoły. Za nimi stoi grupa dzieci biorących udział w ćwiczeniach. W tle bloki mieszkalne.

W dniu 10 września 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 360 przeprowadzono ćwiczenia ewakuacji na wypadek wystąpienia zagrożenia.

Po ogłoszeniu alarmu nauczyciele sprawnie, lecz bez zbędnego pośpiechu, wyprowadzili dzieci na boisko szkolne.

Po zrealizowaniu zadnia Dyrektor szkoły Pani Edyta Gawlicka zarządziła powrót do zajęć lekcyjnych.

W ćwiczeniach, jako obserwatorzy uczestniczyli policjanci z miejskiego komisariatu oraz pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus.

Po ćwiczeniach Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus podzielił się z dyrekcją szkoły uwagami, które dotyczyły poprawy płynności przemieszczania się dzieci i lepszego rozmieszczenia ewakuowanych dzieci na boisku szkolnym.

Ćwiczenia uznano za skuteczne. Kierownik delegatury zaoferował pomoc w opracowaniu scenariusza ćwiczeń w roku przyszłym.

Z budynku szkoły wychodzi grupa dzieci biorących udział w ćwiczeniach ewakuacji. Dzieci idą w parach. Przed budynkiem, na chodniku z czerwonej kostki brukowej stoi przodem Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus (w odblaskowej kamizelce), a w tle na parkingu radiowóz asystującej w ćwiczeniach Policji.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Grupa dzieci biorących udział w ćwiczeniach, a przed nimi na środku zielonego boiska stoi Dyrektorka szkoły podając przez megafon komunikaty. Obok trzy inne funkcyjne pracownice szkoły w odblaskowych kamizelkach. W tle budynki i bramka piłkarska.
Na zielonym boisku stoi tyłem Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus (w odblaskowej kamizelce), który rozmawia z Dyrektorką w odblaskowej kamizelce i pracownicą szkoły. Obok, tyłem stoją trzy pracownice szkoły w odblaskowych kamizelkach. W tle duża grupa dzieci biorących udział w ćwiczeniach i bloki mieszkalne.
Na zielonym boisku stoi Dyrektorka szkoły w odblaskowej kamizelce, która rozmawia z pracownikiem szkoły i Kierownikiem Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus (w odblaskowej kamizelce). Za nimi duża grupa dzieci biorąca udział w ćwiczeniach ewakuacji, pracownicy szkoły wyznaczeni do wykonania określonych zadań w odblaskowych kamizelkach, a w tle bloki mieszkalne.