null

Ćwiczenia ewakuacji w Szkole Podstawowej nr 4 w Ursusie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przy boisku do koszykówki stoi dwóch strażaków, obserwujących dużą grupę dzieci biorących udział w ćwiczeniach ewakuacji szkoły.
Ćwiczenia ewakuacji w Szkole Podstawowej nr 4 w Ursusie. Fot. BBiZK

W dniu 15 października br. w Szkole Podstawowej nr 4 przeprowadzono ćwiczenia ewakuacji na wypadek wystąpienia zagrożenia.

Po ogłoszeniu alarmu nauczyciele sprawnie, ale bez zbędnego pośpiechu wyprowadzili dzieci na boisko szkolne.

W ćwiczeniach jako obserwatorzy uczestniczyli strażacy, strażnicy miejscy oraz pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus.

W trakcie ćwiczeń kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus podzielił się z dyrekcją szkoły uwagami, które dotyczyły poprawy oznakowania osób funkcyjnych i przekazywania meldunków.

Po zrealizowaniu zadnia wicedyrektor szkoły zarządził powrót do zajęć lekcyjnych.

Kierownik delegatury zaoferował pomoc w opracowaniu scenariusza kolejnych ćwiczeń. Zalecił także współpracę miedzy okolicznymi szkołami, w kwestii przyjmowania ewakuowanych dzieci na wypadek niesprzyjających warunków pogodowych.

Na zielonym boisku stoi duża grupa dzieci biorących udział w ćwiczeniach ewakuacji. W tle strażacy stojący przy wozie strażackim.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Przy zielonym boisku stoi tyłem strażak z Kierownikiem del. BBiZK Ursus. Przed nimi na zielonym boisku stoi duża grupa dzieci biorących udział w ćwiczeniach.
Przy zielonym boisku stoi strażak z Kierownikiem del. BBiZK Ursus. Przed nimi na środku zielonego boiska stoi Dyrekcja szkoły, a w tle duża grupa dzieci biorących udział w ćwiczeniach.
Na zielonym boisku stoi strażak i Kierownik del. BBiZK Ursus wymieniając spostrzeżenia odnośnie ćwiczeń z Dyrekcją szkoły. W tle duża grupa dzieci biorąca udział w ćwiczeniach ewakuacji.