null

Ćwiczenia ewakuacji z placówek oświatowych na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. Ćwiczenia ewakuacji z placówek oświatowych na Bielanach
BBiZK. Ćwiczenia ewakuacji z placówek oświatowych na Bielanach

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA, szkoły i przedszkola od początku nowego roku szkolnego przeprowadzają ze swoimi podopiecznymi ćwiczenia ewakuacji.

Wrzesień to okres, kiedy bielańskie szkoły i przedszkola przeprowadzają ze swoimi podopiecznymi ćwiczenia ewakuacji. Przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bielany w porozumieniu z Wydziałem Oświaty i Wychowania współpracują z kadrą placówek oświatowych przy prawidłowej realizacji ćwiczeń próbnej ewakuacji. Niejednokrotnie w ćwiczeniach biorą także udział strażacy.

Do tej pory próbne ewakuacje odbyły się m.in. w Przedszkolach nr 271 i 272, Szkołach Podstawowych nr 80, 133, 209, 263, 289, 369 oraz Zespole Szkół nr 18. Ewakuacja w placówkach przebiegła bez zakłóceń, zgodnie z założeniami projektowymi układu dróg ewakuacyjnych budynku. Uczniowie i przedszkolaki opuszczały budynki szybko w zorganizowanych grupach na miejsca ewakuacji pod nadzorem wychowawców, którzy sprawdzili stan liczbowy grup.

Pracownicy bielańskich placówek oświatowych, kadra nauczycielka, jak i osoby z obsługi wykazywały się wysokim poziomem profesjonalizmu i zaangażowania.  

Ćwiczenia ewakuacji z placówek oświatowych na Bielanach. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Ćwiczenia ewakuacji z placówek oświatowych na Bielanach. Fot. BBiZK