null

Czy czujesz się bezpiecznie na Bemowie?

Drukuj otwiera się w nowej karcie

We wtorek, 5 marca, o godz. 18.00 (Bemowskie Centrum Kultury Artbem, przy ul. Górczewskiej 201, wejście od ul. Konarskiego), zapraszamy mieszkańców Bemowa na debatę o bezpieczeństwie w ich dzielnicy.

W spotkaniu wezmą udział: Jacek Kozłowski, Wojewoda Mazowiecki, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy, Jarosław Dąbrowski, Burmistrz Bemowa  a także  nadinsp. Mirosław Schossler, Komendant Stołeczny Policji oraz Zbigniew Leszczyński, Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy. 

Będzie to pierwsza z cyklu debat dzielnicowych poświęconych stanowi bezpieczeństwa w stolicy. Warszawiacy dowiedzą się na nich jak władze Mazowsza, Warszawy oraz służby dbają o bezpieczeństwo i z jakimi problemami stykają się najczęściej. Mieszkańcy poszczególnych dzielnic będą mogli zgłosić swoje uwagi, podzielić się opinią na temat poczucia bezpieczeństwa w swojej okolicy lub zgłosić konkretne sprawy do rozwiązania. 

Bezpieczne Bemowo

Zdecydowana większość mieszkańców Bemowa czuje się bezpiecznie w swojej dzielnicy (81%), a co dwudziesty respondent z Bemowa wymienia bezpieczeństwo jako jedną z najważniejszych zalet dzielnicy. 

To co przeszkadza mieszkańcom to problem z osobami nietrzeźwymi. Na to zjawisko wskazuje 39% osób. W dalszej kolejności wymieniane są akty wandalizmu (35%), hałasujące w godzinach nocnych grupki młodzieży (33%), kradzieże (30%) oraz niebezpiecznie jeżdżący kierowcy (28%).

(Raport z badania ilościowego „Barometr Dzielnicowy”).

Załączniki: