null

Daj się zobaczyć na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa dzieci siedzi na podłodze, policjantka w białych rękawiczkach siedzi na krzesełku. Wszyscy podnoszą ręce.
Bezpieczne dzieci na Bemowie. | Autor: BBiZK

Najmłodsi uczestnicy ruchu są na drodze szczególnie narażeni na niebezpieczeństwa. Dlatego, aby zwiększyć bezpieczeństwo młodych mieszkańców Bemowa Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego we współpracy z Sekcją Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zainicjowała cykl spotkań profilaktycznych z dziećmi z Bemowskich szkół podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych.

Z uwagi na niewielki wzrost, dzieci postrzegają otoczenie inaczej niż dorośli. Ich percepcja nie jest jeszcze w pełni rozwinięta, przez co bardzo często nie potrafią one właściwie ocenić sytuacji i reagować na zdarzenia drogowe. Z każdym kolejnym dniem grudnia coraz wcześniej robiło się ciemno, a zamiast słońca widzieliśmy mgłę, śnieg lub deszcz. Był to więc idealny czas, żeby pomyśleć o bezpieczeństwie dzieci na drodze.

Podczas lekcji policjanci omówili podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w ruchu ulicznym, np. zatrzymywania się na czerwonym świetle, prawidłowego poruszania się po poboczu czy rozglądania się przed wejściem na jezdnię. Przypomnieli również, co należy robić w sytuacjach zagrożenia.

Pracownicy Delegatury zwrócili uwagę, jak ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych poruszających się po zmroku ma nawet niewielki element odblaskowy. Na zakończenie wyposażyli każdego małego Bemowiaka w odblaskowe zawieszki, których zakup sfinansowało Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy. Z kolei dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, każda z placówek oświatowych otrzymała zestaw kamizelek odblaskowych, dzięki którym uczniowie będą bardziej widoczni w trakcie wycieczek szkolnych.

W prelekcjach udział wzięło ponad 4000 uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli. Działamy dalej!

Policjantka prowadzi zajęcia z uczniami. W rękach trzyma pasy.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Policjantka, pracownik delegatury BBiZK , grupa przedszkolaków oraz Pani Dyrektor przedszkola.
Grupa uczniów siedzi na podłodze, przed nimi policjant z uniesioną ręką, obok pracownik BBiZK.
Grupa dzieci. Dzieci trzymają w rękach książeczki „Pomagam bo umiem”.