null

Dbając o bezpieczeństwo dzieci na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dbając o bezpieczeństwo dzieci na Żoliborzu. Fot. BBiZK
Dbając o bezpieczeństwo dzieci na Żoliborzu. Fot. BBiZK

W dniu 5 listopada br. w ramach prowadzonych zajęć profilaktycznych skierowanych do najmłodszych funkcjonariuszka Wydziału Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KRP Warszawa V oraz przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz odwiedzili dzieci z niepublicznego przedszkola Francusko - Polskiego na Żoliborzu.

Podczas spotkania funkcjonariuszka przypomniała dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zwróciła uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w domu, centrum handlowym, podczas przejścia przez ulice oraz spotkania osoby nieznajomej. Przedszkolakom przypomniano również numer telefonu alarmowego 112. Organizatorzy spotkania zachęcali dzieci do noszenia i korzystania z elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność, a tym samym zwiększają ich bezpieczeństwo. W celu utrwalenia przekazanej wiedzy dzieci otrzymały gadżety odblaskowe przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Na zakończenie spotkania przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz, realizując założenia profilaktyki wobec najmłodszych uczestników ruchu drogowego przekazał dyrektorowi przedszkola 25 sztuk odblaskowych kamizelek wraz z materiałami edukacyjnymi ufundowanymi przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Przekazane kamizelki odblaskowe będą służyły przedszkolakom podczas spacerów po terenie dzielnicy, zwiększając ich widoczność, a tym samym poprawiając bezpieczeństwo na drogach.

  

Dbając o bezpieczeństwo dzieci na Żoliborzu. Fot. BBiZK