null

Debata na temat bezpieczeństwa na Targówku

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Debata na temat bezpieczeństwa na Targówku. Fot. BBiZK
Debata na temat bezpieczeństwa na Targówku. Fot. BBiZK

Na terenie Dzielnicy Targówek odbyło się posumowanie stanu bezpieczeństwa i wyników uzyskanych przez Policję, Straż Miejską m.st. Warszawy, Państwową Straż Pożarną oraz Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, w 2018 r.

W dniu 6 lutego 2019 r. Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek wraz z Przewodniczącą Komisji Bezpieczeństwa i Zdrowia Jolantą Miśkiewicz, zorganizowała debatę społeczną podsumowującą stan bezpieczeństwa w dzielnicy w ubieglym roku.

Zaproszono do udziału w przedsięwzięciu m.in. Zastępcę Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Marka Kujawę, Burmistrza Dzielnicy Targówek, Sławomira Antonika, Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Targówek, Włodzimierza Kaczmarskiego, Naczelnika VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej, Macieja Świątka oraz Dowódcę Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 15, Macieja Garczyńskiego.

Przedstawiciele służb zaprezentowali wyniki i osiągnięcia uzyskane w 2018 r. Komendant Komisariatu zrelacjonował najważniejsze działania takie, jak: rozpracowanie i zatrzymanie uzbrojonej grupy przestępczej, której udowodniono dokonanie 25 włamań, odzyskano broń palną i amunicję oraz zatrzymanie sprawcy serii kradzieży rowerów, która wymagała od policjantów nieprzeciętnej pracy operacyjnej i wywiadowczej. W wyniku podjętych działań zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę, któremu udowodniono dokonanie kradzieży 22 rowerów w okolicach szkół na terenie dzielnicy.

Naczelnik VI OT Straży Miejskiej podkreślił, że mieszkańcy Targówka coraz chętniej współpracują ze Strażą Miejską i nie są obojętni na łamanie prawa. Na blisko 32 tys. zgłoszeń, aż 25 tys. to zgłoszenia od mieszkańców.

Dowódca JRG 15 omówił specyfikę jednostki, która specjalizuje się w poszukiwaniu ludzi pod gruzami i cały czas utrzymuje gotowość do podjęcia działań ratowniczych, również poza granicami kraju. Jednostka dysponuje bardzo nowoczesnym sprzętem specjalistycznym, w tym dronami, które były wykorzystywane podczas gaszenia pożaru hali na Białołęce. Jednostka ta dysponuje również ratownikami ze służbowymi psami wyszkolonymi do poszukiwań w gruzowiskach zwałach ziemi.

Podczas dyskusji podjętej na debacie, mieszkańcy zadawali pytania o przeciwdziałanie zatorom ulicznym po zamknięciu ul. Kondratowicza, wyłączeniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Chodecką, czy o liczbę kontroli z wykorzystaniem dronów VI OT Straży Miejskiej poziomu zanieczyszczenia powietrza - smogu.

Debatę zakończyła prezentacja przedstawiająca działania profilaktyczne podejmowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz ocenę realizacji programu „Bezpieczne osiedle” w 2018 r., którą prowadzili wspólnie Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego BBiZK  Anna Podgrudna i pracownik Delegatury BBiZK, Wojciech Marek.

Debata na temat bezpieczeństwa na Targówku. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Debata na temat bezpieczeństwa na Targówku. Fot. BBiZK