null

Debata nt. bezpieczeństwa w dzielnicy Żoliborz

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 10 czerwca 2015 roku w domu pielgrzyma AMICUS przy ul. Hozjusza 2, odbyła się debata na temat bezpieczeństwa w dzielnicy Żoliborz.

Wzięli w niej udział przedstawiciele Komendy Rejonowej Policji V Warszawa Żoliborz, Straży Miejskiej m.st. Warszawy, a także członek  Rady Dzielnicy i pracownicy tamtejszej  Delegatury BBiZK. Na debatę licznie przybyli również mieszkańcy, którym poruszane tematy nie są obce, dzielili się doświadczeniami, ale także z uwagą słuchali informacji przekazywanych przez funkcjonariuszy służb i pozostałych uczestników spotkania.

Jednym z tematów poruszanych w trakcie debaty była popularna ostatnio metoda wyłudzania pieniędzy na tzw. „wnuczka”, „policjanta” itp. Funkcjonariusze  policjanci spotkali się z seniorami, aby przekazać im niezbędną wiedzę mającą na celu poprawę bezpieczeństwa, uczulali na zachowania budzące niepokój, przedstawiali metody działania oszustów oraz pożądane reakcji potencjalnych ofiar.

Poziom zainteresowania społeczeństwa świadczy zarówno o zaangażowaniu w życie dzielnicy jak i o ważności bezpieczeństwa dla mieszkańców.