null

Debata o bezpieczeństwie na Białołęce

Drukuj otwiera się w nowej karcie

We poniedziałek, 8 kwietnia, o godz. 18.00 (Urząd Dzielnicy Białołęka, przy ul. Modlińskiej 197, I piętro), zapraszamy na debatę z mieszkańcami Białołęki o bezpieczeństwie w ich dzielnicy.

W spotkaniu wezmą udział: Dariusz Piątek – Zastępca Wojewody Mazowieckiego, Jacek Wojciechowicz – Zastępca Prezydent m.st. Warszawy, Adam Grzegrzółka - Burmistrz Białołęki  a także  nadinsp. Mirosław Schossler - Komendant Stołeczny Policji oraz Zbigniew Leszczyński - Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy. 

Będzie to kolejna debata dzielnicowa poświęcona bezpieczeństwu w stolicy. Na spotkaniach warszawiacy dowiadują się jak władze Mazowsza, Warszawy oraz służby dbają o bezpieczeństwo i z jakimi problemami stykają się najczęściej. Mieszkańcy poszczególnych dzielnic zgłaszają swoje uwagi, dzielą się opinią na temat poczucia bezpieczeństwa w swojej okolicy lub zgłaszają konkretne sprawy do rozwiązania. 

Do tej pory debaty odbyły się na Bemowie, Woli, Bielanach i Żoliborzu.

Zielona i bezpieczna Białołęka

Na Białołęce aż 83% mieszkańców deklaruje poczucie bezpieczeństwa w swojej dzielnicy. W przypadku oceny okolicy swego miejsca zamieszkania odsetek ten wynosi 85%. Osiem procent badanych wymienia bezpieczeństwo jako atut dzielnicy. Jest to kategoria, która znajduje się w pierwszej dziesiątce najważniejszych zalet dzielnicy, ustępując miejsca m.in. takim wskazaniom jak: tereny zielone (32%), spokój (24%) oraz dobra komunikacja (17%) (Badanie jakości życia mieszkańców dzielnic Warszawy).

Załączniki: