Debata o bezpieczeństwie w dzielnicy Włochy

Debata o bezpieczeństwie w dzielnicy Włochy Fot. BBiZK

Czy w dzielnicy jest bezpiecznie? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy otwartej debaty o bezpieczeństwie zorganizowanej z inicjatywy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Włochy.

Debata odbyła się 23 października 2019 r. w Domu Kultury „Włochy” –przy ul. ks. J. Chrościckiego. Uczestniczyli w niej Zastępca Burmistrza Dzielnicy Włochy, Przewodniczący Komisji Bezpieczenstwa i Porządku Publicznego w Dzielnicy Włochy, Zastępca Komendanta Rejonowy Policji Warszawa III, Komendanci Komisariatu Policji Warszawa Włochy, Kierownik Referatu Szkolnego III Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy, radni dzielnicy, oraz licznie przybyli mieszkańcy dzielnicy zainteresowani sprawami bezpieczeństwa i porządku publicznego. Duże zaangażowanie wielu osób w dyskusji, świadczy o zapotrzebowaniu mieszkańców na tego typu spotkania, na bezpośrednie kontakty z samorządowcami, Policją czy też Strażą Miejską.

Padały liczne pytania, kierowane zarówno do Zastępcy Burmistrza dzielnicy, jak i do Policji oraz Straży Miejskiej. Pytania dotyczyły spraw ważnych dla zwykłego mieszkańca.

Należy podkreślić, że pomimo gorącej momentami atmosfery, cała dyskusja toczyła się w sposób merytoryczny, kulturalny, w atmosferze wzajemnego zrozumienia swoich racji i możliwości działania.