null

Debata o bezpieczeństwie w zabytkowych murach Kolonii Wawelberga

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. Debata o bezpieczeństwie.
BBiZK. Debata o bezpieczeństwie.

W piątek, 29 września br., wolska Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wzięła udział w debacie społecznej z mieszkańcami.

Debata społeczna, w ramach rządowego programu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, miała na celu w szczególności zaktywizowanie lokalnej społeczności oraz wypracowywanie propozycji rozwiązań, zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Na spotkanie zorganizowane w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 15 stawili się przedstawiciele miejscowej Policji, Straży Miejskiej m.st. Warszawy, wolskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, radni Dzielnicy Wola m.st. Warszawy i współorganizatorzy z Centrum Kultury.

Komendant Rejonowy Policji podkreślił, jak ważne są debaty społeczne z uwagi na fakt, iż prowadzą do dialogu, dzięki któremu Policja skutecznie reaguje na problemy mieszkańców dzielnicy.

Podczas debaty, uczestnicy spotkania wyrażali opinie na temat możliwych do przeprowadzenia zmian, które umożliwią szybszy i skuteczniejszy kontakt z funkcjonariuszami Policji.