null

Debata społeczna "Bezpieczny Senior na Bemowie".

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Debata
Debata "Bezpieczny Senior na Bemowie". Fot. BBiZK

Inauguracyjna debata społeczna pn. „Bezpieczny Senior na Bemowie” zapoczątkowała cykl warsztatów z zakresu bezpieczeństwa osób starszych.

W dniu 17 maja br. w godz. 11.00-14.00 na terenie Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się inauguracyjna debata z zakresu bezpiecznych zachowań, rozpoczynająca działania skierowane do najstarszych mieszkańców dzielnicy. Organizatorem spotkania był Burmistrz Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzielnicy Bemowo oraz delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo.

Prelekcję na temat zagrożeń oraz unikania niebezpiecznych sytuacji wygłosili policjant z wolskiej komendy, następnie Rzecznik Konsumentów przedstawił zagadnienia z zakresu uprawnień konsumenckich. Funkcjonariusz Straży Miejskiej i przedstawiciel delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo omówili zagadnienia z zakresu sposobów reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz przekazywania informacji operatorowi numeru alarmowego 112.

Podczas spotkania szczegółowo omówione zostały działania oszustów metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, seniorzy zostali uświadomieni na co powinni zwracać uwagę, aby nie stać się ofiarą przestępców.

W dalszej części debaty seniorzy bardzo aktywnie włączyli się do rozmowy, dzielili się własnymi doświadczeniami, zadawali pytania, na które prelegenci odpowiadali szczegółowo i wyczerpująco.

Uczestnicy debaty otrzymali elementy odblaskowe przygotowane przez delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzowego, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Burmistrza Dzielnicy Bemowo. Wręczono również, materiały edukacyjne z zakresu unikania niebezpiecznych sytuacji, w tym informacje na temat spotkań Grup Osiedlowych na Bemowie oraz m.in. ulotkę „Co zgłosić? Gdzie zgłosić?”.

Debata "Bezpieczny Senior na Bemowie". Fot. BBiZK
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Debata "Bezpieczny Senior na Bemowie". Fot. BBiZK
Debata "Bezpieczny Senior na Bemowie". Fot. BBiZK
Debata "Bezpieczny Senior na Bemowie". Fot. BBiZK