null

Debata społeczna na Pradze-Północ

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. Debata społeczna na Pradze-Północ.
BBiZK. Debata społeczna na Pradze-Północ.

W dniu 15 maja br. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 36 odbyła się debata z mieszkańcami dzielnicy poświęcona sprawom bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI z udziałem przedstawicieli VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 oraz Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Praga-Północ.

Mieszkańcy mieli okazję zgłosić sprawy, które obniżają ich poczucie bezpieczeństwa oraz negatywnie wpływają na wizerunek dzielnicy. Najpoważniejszymi i zarazem najtrudniejszymi problemami na Pradze-Północ są narkotyki oraz akty wandalizmu, a w ostatnim czasie zjawisko graffiti, które oszpeca przestrzeń publiczną. Mieszkańcy doceniają rolę monitoringu miejskiego, zwłaszcza w rejonie Szmulowizny. Dyskutowano na temat lokalnych inicjatyw, zmierzających do eliminowania lub ograniczania zagrożeń i ich skutków.

Obecni na spotkaniu mieszkańcy zostali zachęceni do korzystania z aplikacji „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, za pomocą której można wskazać niebezpieczne miejsca oraz z aplikacji „Moja Komenda”, która identyfikuje dzielnicowego oraz umożliwia bezpośredni z nim kontakt.

Zaapelowano do mieszkańców o ostrożność, w związku częstymi przypadkami wyłudzania pieniędzy metodami np. na „wnuczka”, „na policjanta”, na „księdza”, których ofiarami padają głównie osoby starsze. Na koniec dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 KM PSP m.st. Warszawie ostrzegł przed zagrożeniami wynikającymi z niewyczuwalnego ludzkimi zmysłami tlenku węgla.

Debata społeczna na Pradze-Północ. fot. BBiZK.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Debata społeczna na Pradze-Północ. fot. BBiZK.
Debata społeczna na Pradze-Północ. fot. BBiZK.