Debata społeczna o bezpieczeństwie na Saskiej Kępie

Debata społeczna. Fot. BBiZK

W Domu Kultury „Orion” przy ul. Egipskiej 7 odbyła debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na Saskiej Kępie.

Mieszkańcy Saskiej Kępy, spotkali się z Burmistrzem Dzielnicy Praga-Południe, przedstawicielami Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Debata miała na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa na terenie Saskiej Kępy. Pozwoliła również, na wymianę informacji o istniejących zagrożeniach między samorządem, a służbami mundurowymi i mieszkańcami. Była to dobra okazja, aby kierować bezpośrednio pytania oraz wnioski do Burmistrza Dzielnicy, przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Dzięki takim otwartym spotkaniom samorządu, służb i mieszkańców wspólnie zostaną wypracowane metody eliminowania występujących zagrożeń, a co za tym idzie poprawa bezpieczeństwa.

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za  przybycie i aktywny udział w dyskusji. Jednocześnie serdeczne podziękowania kierujemy do władz SBM „Ateńska" oraz Pani Dyrektor Domu Kultury „Orion” za pomoc w organizacji debaty.