null

Debata społeczna z mieszkańcami Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Debata społeczna z mieszkańcami Woli
Debata społeczna z mieszkańcami Woli

W dniu 17 października br. w Klubie Sąsiedzkim Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Młynarskiej 35A odbyła się debata społeczna.

Oprócz przedstawicieli Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wola w debacie uczestniczyli także: p.o. Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV, Naczelnik IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Naczelnik Wydziału Prewencji KRP Warszawa IV.

Przedstawiciele Policji omówili zagrożenia przestępczością z uwzględnieniem 7 kategorii przestępstw, poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Moja Komenda”, będącej  mobilnym przewodnikiem po polskich jednostkach Policji. Korzystając z niej można w krótkim czasie zlokalizować komendy i komisariaty Policji w całej Polsce. Zawiera także bazę wszystkich dzielnicowych wraz z numerem kontaktowym.

Przedstawiciel Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przypomniał zebranym sposoby wyłudzania pieniędzy metodami „na wnuczka”, „na policjanta” itp. Posługując się rzeczywistymi przykładami przedstawił mechanizmy działania oszustów.

Naczelnik IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy omówił tematykę najczęściej wpływających zgłoszenia. Z prezentowanych informacji wynikało, iż dotyczą one głównie ruchu drogowego oraz kategorii „zdrowie”, w której mieści się także spożywanie alkoholu.

Kierownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Wola przypomniała zebranym jak ważne jest właściwe dbanie o dowód osobisty oraz z jakimi konsekwencjami może wiązać się jego dostanie w niepowołane ręce, wysoki kredyt czy wypożyczony i nieoddany od kilku tygodni samochód to tylko niektóre z nich. Przedstawiła także mechanizm zastrzegania dokumentu w Systemie Dokumentów Zastrzeżonych.

Prelegenci podkreślali konieczność bieżącego zgłaszania sytuacji budzących niepokój mieszkańców dzwoniąc na numery alarmowe 986, 997 lub 112.

Zebrani chętnie dzieli się przeżyciami, które wywarły negatywny wpływ na ich bezpieczeństwo, zadawali liczne pytania oraz przestrzegali innych przed nimi.

Debata społeczna z mieszkańcami Woli
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Debata społeczna z mieszkańcami Woli
Debata społeczna z mieszkańcami Woli
Debata społeczna z mieszkańcami Woli
Debata społeczna z mieszkańcami Woli