null

Działalność edukacyjno-profilaktyczna na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W ramach działalności edukacyjno–profilaktycznej oraz współpracy Komendy Rejonowej Policji Warszawa V i Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz w dniu 25 kwietnia przeprowadzone zostały pogadanki z uczniami klasy IV oraz dwóch klas VI w Szkole Podstawowej numer 267 imienia Juliusza Słowackiego przy ulicy Braci Załuskich 1 w Warszawie.

Uczniowie mogli podzielić się własnymi doświadczeniami i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące bezpieczeństwa. Prelegenci poruszali między innymi tematy z zakresu odpowiednich zachowań w szkole, na podwórku,
w domu, wyjaśniono pojęcie demoralizacji oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich i małoletnich.
Na spotkaniu młodzież została zapoznana z metodami oszustw na „wnuczka, policjanta itp.”. Pracownicy BBiZK w Dzielnicy Żoliborz zwrócili się z prośbą do  słuchaczy o przekazanie wszystkich informacji babciom, dziadkom i starszym członkom rodziny tak, aby ich uczulić na możliwość spotkania się z tego typu oszustwami.

Uczniowie, poza przekazaną im wiedzą otrzymali zakładki ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa I Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy pod tytułem „ Pierwsza Pomoc – przywracanie oddychania”.

Zobacz galerię (3 zdjęć)