null

Dzieci na Woli coraz bezpieczniejsze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. Dzieci na Woli coraz bezpieczniejsze
BBiZK. Dzieci na Woli coraz bezpieczniejsze

Na jakim świetle przechodzimy przez przejście dla pieszych? Gdzie się bawimy? Dlaczego nie bierzemy słodyczy od obcych?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznały dzieci z Przedszkola nr 350 „Jaśminowy Gaj” zlokalizowanego przy ul. Wieluńskiej 12 podczas zajęć przeprowadzonych przez przedstawiciela Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wola oraz funkcjonariusza Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

Spotkanie było okazją do omówienia bezpieczeństwa w drodze do szkoły, od momentu wyjścia z mieszkania, przez przejście na drugą stronę ulicy i związane z tym zachowanie ostrożności, dojście do samochodu i podróż, podczas której ważne jest zapięcie pasa i zajęcie miejsca w foteliku. Dzieci dowiedziały się z jakimi konsekwencjami może wiązać się zabawa na chodniku oraz czego mogą uniknąć grając w piłkę na placu zabaw. Ponadto prowadzący obrazując sytuacje kontaktu z osobą obcą, przypominali o właściwych zachowaniach i możliwych konsekwencjach.

W celu utrwalenia przekazanych treści przedszkolaki otrzymały kolorowanki pt. „Bezpieczne dzieci”, przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. 

Dzieci na Woli coraz bezpieczniejsze. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Dzieci na Woli coraz bezpieczniejsze. Fot. BBiZK