null

Dzielnicowy Konkurs Bezpieczny Pierwszak

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie grupowe dzieci z klas pierwszych z funkcjonariuszami Policji.
Bezpieczne Pierwszaki na Wilanowie. Fot. BBiZK

6 maja 2022 roku, w Szkole Podstawowej nr 169 im. Orła Białego przy ul. Uprawna 9/17 w Warszawie odbył się Dzielnicowy Konkurs Bezpieczny Pierwszak, w którym udział wzięli reprezentanci klas pierwszych wilanowskich szkół podstawowych.

Konkurs przeprowadzono przy udziale policjantów z Komisariatu Policji Warszawa Wilanów, Strażnika Miejskiego z II Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz kierownika Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Konkurs rozpoczął się od występu uczniów klasy pierwszej, ze szkoły goszczącej uczestników imprezy, pod tytułem Czerwony Kapturek. W treści tej znanej bajki zaprezentowano niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na nieostrożne dzieci oraz zakończono go morałem, wskazującym jak należy zachowywać się, aby uniknąć zaprezentowanych niebezpieczeństw.

W trakcie zasadniczej części konkursu sześcioosobowe zespoły miały za zadanie rozwiązywać szereg zagadek i zadań związanych z bezpieczeństwem dzieci na drodze i w życiu codziennym. Wszystkie zalecenia były wykonywane jako działania zespołowe, co przyczyniało się dodatkowo do wyrabiania umiejętności działania w grupie.

Na koniec każdy z uczestników konkursu otrzymał nagrody przygotowane przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 169 oraz Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Dzieci przy stole, jedno z nich uzupełnia krzyżówkę.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Grupa przedszkolaków występuję przed zgromadzonymi.
Dzieci z klasy pierwszej. Jedno z nich mówi coś przez mikrofon, a inne pokazuje narysowany rysunek.