null

Dzień Strażaka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
R.Motyl
R.Motyl

15 maja 2013 r. w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Gustaw Mikołajczyk, Komendant Miejski PSP m. st. Warszawy st. bryg. Mariusz Wejdelek wraz z zastępcami, Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor. Ponadto w uroczystości wzięli udział przedstawiciele instytucji i służb mundurowych - Policji, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz druhowie z Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Jest to bardzo ważny dzień dla Was, ale także dla mnie jako Prezydenta miasta i dla Warszawy. Jesteście stolicy potrzebni. Od lat utrzymujecie bardzo wysoki poziom zaufania społecznego – powiedziała Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. To właśnie na Was warszawiacy mogą liczyć w sytuacji kiedy potrzeba szybkiej i profesjonalnej pomocy. I już nie tylko wtedy, gdy wybucha pożar, ale podczas wielu innych zagrożeń – takich jak powodzie, katastrofy budowlane, wypadki drogowe. To Wam mieszkańcy powierzają i często zawdzięczają swoje bezpieczeństwo i życie. Pełnicie służbę, która zasługuje na najwyższe słowa uznania.- dodała.

W uroczystości uczestniczyli strażacy, którzy otrzymali mianowania na wyższy stopień służbowy oraz odznaczeni i wyróżnieni. 

Proszę przyjąć moje gratulacje w związku z otrzymanymi dziś awansami i odznaczeniami, a przede wszystkim wyrazy szczerego uznania i szacunku dla trudnego zawodu, który wykonujecie dla dobra nas wszystkich – powiedziała Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Życzę, wszystkim strażakom ażeby służba dla innych przynosiła Wam osobistą satysfakcję, ale przede wszystkim życzę szczęśliwych powrotów z akcji ratowniczych – dodała.

Zobacz galerię (8 zdjęć)