null

Dzwonią i wysyłają SMS

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wandale i chuligani nie mogą liczyć na pobłażliwość i bezkarność. Szczególnie w komunikacji miejskiej, gdzie są bacznie obserwowani przez współpasażerów, kierowców i motorniczych oraz kamery.

Z podsumowania urzędu miasta wynika że w ubiegłym roku na przystankach i w pojazdach, dworcach oraz pętlach zatrzymano kilkudziesięciu sprawców przestępstw i wykroczeń.

W statystykach straży miejskiej za 2012 rok odnotowano 8860 zdarzeń w komunikacji miejskiej, otrzymano 4803 zgłoszeń od mieszkańców. Aż 89 proc. z nich dotyczyło wybryków chuligańskich oraz zachowania nietrzeźwych lub agresywnych osób. Na specjalny numer interwencyjny SMS dla pasażerów, uruchomiony przez straż miejską, nadesłano 1 905 informacji, które pozwoliły na przeprowadzenie skutecznych interwencji w autobusach, tramwajach i na przystankach. Strażnicy miejscy w 2012 roku, zatrzymali i przekazali policji 51 sprawców, w tym 28 osób podejrzanych o dokonanie dewastacji lub uszkodzenia mienia. Skuteczna była również policja. W statystykach KSP za rok 2012 odnotowano 150 zdarzeń w komunikacji miejskiej. Na gorącym uczynku, w autobusach, tramwajach i metrze, zatrzymano 12 wandali.

Głównym celem kampanii „Nie toleruj, powiadom”, która rozpoczęła się 14 czerwca i potrwa do 30 października br., jest uwrażliwienie mieszkańców na wszystkie przypadki wandalizmu oraz zachęcenie do szybkiego informowania służb o wszelkich zaobserwowanych wykroczeniach i przestępstwach.