null

Edukacja dla bezpieczeństwa na bielańskich festynach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. Edukacja dla bezpieczeństwa na bielańskich festynach.
BBiZK. Edukacja dla bezpieczeństwa na bielańskich festynach.

Przedstawiciele Delegatury BBiZK uczestniczyli w festynach zorganizowanych z okazji „Dnia Dziecka na Chomiczówce w Żłobku nr 14 na Wrzecionie oraz w dzielnicowym festynie pn. „Witaj lato na Bielanach” na Słodowcu, podczas których wspólnie z Policją promowali wśród uczestników bezpieczne zachowania.

Piękna pogoda i ciekawy program spowodował, że w obu plenerowych imprezach uczestniczyła  bardzo duża liczba dzieci, ich rodziców, babć i dziadków oraz mieszkańców Bielan.

Wśród wielu atrakcji, dzieci miały możliwość uczestniczyć w spotkaniach ze służbami: Policją, Strażą Miejską i Strażą Pożarną. Jak zawsze na tego typu piknikach młodzi mieszkańcy dzielnicy korzystali z okazji aby z bliska poznać pojazdy służb. Wozy bojowe straży pożarnej, motocykle i radiowozy policyjne były niemal „okupowane” przez dzieci. Natomiast pracownicy Delegatury BBiZK wspierali przez wiele godzin policjantów, którzy przeprowadzili kilkadziesiąt „mini konkursów” dla dzieci i młodzieży. Każdy taki quiz był okazją do edukacji jego uczestników na temat bezpiecznego zachowania np. w ruchu drogowym czy podczas zabawy nad wodą. Uczestnicy nagradzani byli upominkami ufundowanymi przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, które także mają walory edukacyjne, zwłaszcza gadżety odblaskowe cieszą się niezmiennie niesłabnącą popularnością. Zaangażowanie w konkursy wśród uczniów było ogromne.  

Korzystając z obecności na festynach opiekunów dzieci, w tym duża liczba seniorów, mieliśmy także okazję do przekazania dorosłym materiałów dotyczących zagrożeń jakie  wiążą się z utratą dowodu osobistego czy ciągle ewolucyjnego niebezpieczeństwa wyłudzeń od seniorów metodą „na tzw. wnuczka lub na policjanta”. Bardzo dużą popularnością cieszyły się ulotki informacyjne rozdawanie przez pracowników Delegatury, a przede wszystkim zakładki do książek z ostrzeżeniem i numerem alarmowym 112.

Tradycyjnie dzieci, uczestniczące w konkursach otrzymały gadżety odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.   

Edukacja dla bezpieczeństwa na bielańskich festynach. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Edukacja dla bezpieczeństwa na bielańskich festynach.Fot. BBiZK
Edukacja dla bezpieczeństwa na bielańskich festynach.Fot. BBiZK
Edukacja dla bezpieczeństwa na bielańskich festynach.Fot. BBiZK