Edukacja dla bezpieczeństwa w bielańskich szkołach i przedszkolach

Edukacja dla bezpieczeństwa w bielańskich szkołach i przedszkolach Fot. BBiZK

Funkcjonariuszki z KRP Warszawa V oraz pracownicy Delegatury BBiZK w Dzielnicy Bielany odwiedzili w dniu 22 marca Przedszkole nr 328 im. „Akademia pod czereśnią”, w dniu 31 marca klasy zerowe w Szkole Podstawowej nr 187 oraz w dniach 5-6 kwietnia i 11 kwietnia uczniów Szkoły Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego.

W trakcie parogodzinnych spotkań, zrealizowano warsztaty profilaktyczno-edukacyjne, podczas których, poprzez zabawę uczono dzieci bezpiecznych zachowań oraz odkrywano przed nimi tajniki pracy policjanta. Funkcjonariusze wspomagani przez prezentowane na ekranie filmy edukacyjne oraz kolorowanki i komiksy, przygotowane przez samorząd, opowiadali dzieciom o swojej pracy, o zagrożeniach np. w przypadku spotkania z agresywnym psem.

Uczniowie i przedszkolaki dowiedzieli się o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły, podczas zabaw w domu i na podwórku, postępowaniu wobec nieznajomych osób, przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia, a także jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały policjantów, oglądały filmy i zadawały liczne pytania. Podczas zajęć dla ponad 300 dzieci edukatorzy korzystali z przygotowanych przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego pomocy edukacyjnych. Aby utrwalić przekazaną podczas spotkań wiedzę przedszkolaki i uczniowie klas zerowych otrzymali kolorowanki „Bezpieczne dzieci” natomiast starsi uczniowie ze szkół podstawowych komiks „Kapitan Wyderka”.