Edukacja dla bezpieczeństwa z mieszkańcami Bielan

Edukacja dla bezpieczeństwa z mieszkańcami Bielan.Fot.BBiZK

We wrześniu br. pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego we współpracy z funkcjonariuszami Policji oraz Straży Miejskiej promowali bezpieczne zachowania wśród bielańskich przedszkolaków, uczniów oraz seniorów.

Spotkanie z seniorami odbyło się 10 września br. w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów nr 2 bielańskiego OPS. Podczas zajęć funkcjonariusze zrealizowali warsztaty z udzielania pomocy przedmedycznej, które składały się z wykładu z prezentacją oraz praktycznych ćwiczeń z wykorzystaniem fantomu do nauki RKO dla ochotników. Omówione zostały także sposoby reagowania w przypadku napaści przez osoby agresywne. Z kolei pracownicy Delegatury BBiZK w Dzielnicy Bielany przypomnieli podopiecznym OPS o sposobach wyłudzania przez oszustów pieniędzy metodami „na policjanta”, „wnuczka”, „prokuratora” oraz aby nie podawali przez telefon swoich danych personalnych oraz danych zabezpieczających ich konta bankowe. Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego ulotki informacyjne oraz odblaskowe opaski i zawieszki.

W dniu 23 września br. odbyły się natomiast zajęcia o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym z przedszkolakami z placówki nr 287. Podczas spotkania dzieci poprzez zabawę odkrywały tajniki pracy policjanta oraz dowiadywały się o zasadach bezpieczeństwa. Na zakończenie wizyty w przedszkolu dzieci otrzymały odblaskowe gadżety i kamizelki.

Z kolei w dniu 28 września br. odbyła się impreza plenerowa na szkolnym boisku. Zgromadziła ona uczniów, ich rodziców oraz liczne grono mieszkańców okolicznych osiedli. Korzystając z takiej sposobności policjanci i pracownicy delegatury przeprowadzili kilkadziesiąt „mini quizów” edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, na temat bezpiecznego postępowania w domu, na podwórku czy podczas zabawy. Uczestnicy nagradzani byli upominkami ufundowanymi przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, takimi jak komiksy Kapitan Wyderka i odblaskami.

Edukacja dla bezpieczeństwa z mieszkańcami Bielan.Fot.BBiZK