null

Edukacja młodzieży w Wesołej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Edukacja młodzieży w Wesołej
Edukacja młodzieży w Wesołej

W dniu 25 kwietnia 2016 roku, na terenie Gimnazjum nr 118 w Zespole Szkół nr 94 przy ul. Krótkiej 1 z inicjatywy Delegatury BBiZK w Dzielnicach Wawer i Wesoła, odbyło się czwarte i ostatnie z serii spotkań związanych z filmem edukacyjnym dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z cyklu „Nie warto ryzykować!”.

W trakcie spotkania omawiane były problemy związane z narkotykami i tzw. dopalaczami, skutki ich przyjmowania i metody jakimi posługują się osoby sprzedające narkotyki. Przedstawiciel Policji w trakcie wystąpienia udzielał informacji na temat przepisów prawnych dotyczących substancji psychoaktywnych, wyglądu narkotyków, nazw, składu oraz skutków posiadania, zażywania lub rozprowadzania tych substancji. Ponadto zostały omówione kwestie związane z postępowaniem na wypadek podejrzenia zażycia dopalaczy/narkotyków. Poinformowano między innymi, że każdy wychowawca, w razie podejrzenia posiadania przez któregoś z uczniów narkotyków ma obowiązek zatrzymać ucznia i powiadomienia o tym fakcie Policję (lub w razie podejrzenia zażycia – pogotowie ratunkowe).
Przytoczony został również przykład żartów jakie zdarzają się wśród młodzieży, polegających na przynoszeniu ze sobą do szkoły substancji wyglądających podobnie do narkotyków (z reguły rozgnieciona kreda) w torebce, co skutkuje dużymi nieprzyjemnościami dla ucznia.
Dyrekcja szkoły poinformowała, iżwszyscy wychowankowie szkoły zostali zapoznani z filmem edukacyjnym pt. „Dopalacze. Narkotyki”. 

Edukacja młodzieży w Wesołej
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Edukacja młodzieży w Wesołej
Edukacja młodzieży w Wesołej