null

Edukacja o bezpieczeństwie w szkole na Saskiej Kępie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Edukacja o bezpieczeństwie. Fot. BBiZK
Edukacja o bezpieczeństwie. Fot. BBiZK

Zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej Nr 143 przy al. Stanów Zjednoczonych 27 na Saskiej Kępie w ramach edukacji o bezpieczeństwie – „Nie warto ryzykować!”.

Realizując spotkania edukacyjne z uczniami w szkołach podstawowych na terenie Dzielnicy Praga – Południe w dniach 12-13 czerwca br. przeprowadzono zajęcia w Szkole Podstawowej nr 143 im. Stefana Starzyńskiego. Tematem spotkań z uczniami klas 6 i 7 były zasady odpowiedzialności osób nieletnich oraz zagrożeń w cyberprzestrzeni. Uczestnikom spotkania przedstawiono prawne konsekwencje popełniania czynów karalnych, przypadków występowania demoralizacji związanej m.in. z używaniem alkoholu, środków odurzających oraz nie realizowania obowiązków szkolnych. Kolejnym zagadnieniem omawianym na spotkaniach było stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec rówieśników oraz podstawowych sposobów radzenia sobie w takich przypadkach.

Na spotkaniu zaprezentowano film edukacyjny pn. „Nie warto ryzykować! - Cyberprzemoc”, przygotowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, po którym odbyła się dyskusja oraz omówienie sytuacji niosących zagrożenia dla młodzieży.

Edukacja o bezpieczeństwie. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Edukacja o bezpieczeństwie. Fot. BBiZK