null

Edukacja wolskich seniorów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Edukacja wolskich seniorów. Fot. BBiZK
Edukacja wolskich seniorów. Fot. BBiZK

Przedstawiciele wolskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami Ośrodka Wsparcia dla Seniorów w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Na początku spotkania uczestniczka podzieliła się doświadczeniem, w którym przez nieuwagę mogła stać się ofiarą wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”. Sytuacja ta stała się punktem wyjścia do przeprowadzenia pogadanki na przedmiotowy temat. Prowadzący przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, prosili o zachowanie ostrożności oraz konsultowanie niepokojących telefonów z najbliższą Rodziną lub Policją.

W kolejnej części spotkania, prowadzący przypomnieli właściwe postępowanie w przypadku utraty lub kradzieży dokumentów tożsamości. Wskazali sposoby zastrzegania dokumentów, podkreślali istotne znaczenie czasu w przypadku utraty dowodu osobistego, paszportu czy karty bankowej. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestniczy otrzymali, ulotki edukacyjne dotyczące omawianych zagadnień oraz elementy odblaskowe.

Edukacja wolskich seniorów. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Edukacja wolskich seniorów. Fot. BBiZK