Edukacyjnie i rodzinnie w Miasteczku Ruchu Drogowego w Ursusie

Grupa dzieci, ubrana w kamizelki odblaskowe, na rowerach, którym stojąca z prawej strony policjantka tłumaczy zasady egzaminu na kartę rowerową.

W minioną sobotę odbyły się dni otwarte Miasteczka Ruchu Drogowego zorganizowane przez Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicach Ursus i Włochy przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych zajęcia na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego cieszyły się dużym powodzeniem. Zgłosiło się ponad trzydziestu chętnych na egzamin wymagany do wydania karty rowerowej przez dyrektorów szkół.

Większości zdających towarzyszyli rodzice z młodszym rodzeństwem. Była to dla małych dzieci także okazja do ćwiczeń jazdy na rowerze. Większość zdających uzyskało pozytywny wynik egzaminu, co wywoływało aplauz przede wszystkim kibicujących członków rodzin. Tych, którym się nie powiodło organizatorzy zapraszali na następne spotkanie na terenie Miasteczka, które zaplanowano w dniu 2 października 2021 r.

Wszyscy uczestnicy spotkania, zarówno zdający i kibice otrzymali upominki. Dzieci uhonorowano kamizelkami oraz innymi elementami odblaskowymi. Wręczono im także publikacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Najmłodszym dzieciom wręczono kolorowanki i drobne elementy odblaskowe.

Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus rozmawia z dziećmi i rodzicami przybyłymi na egzamin na kartę rowerową. W tle Miasteczko Ruchu Drogowego, na którym odbywa się egzamin.
Duża grupa dzieci stoi przy rowerach przygotowując się do egzaminu na kartę rowerową. Między nimi stoi policjantka, która będzie przeprowadzać egzamin. W tle rodzice dzieci i kierownicy Delegatur Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicach Ursus i Włochy.
Policjantka stoi na środku pomieszczenia, gdzie siedzą odwrócone do niej tyłem dzieci, które zdają teoretyczny egzamin na kartę rowerową.
Na chodniku stoi grupa rodziców. W tle Miasteczko Ruchu Drogowego.
Ulica Miasteczka Ruchu Drogowego przy której stoi dużo znaków drogowych, a po niej na rowerach jeżdżą dzieci w kaskach i odblaskowych kamizelkach.