null

Edukujemy najmłodszych poprzez zabawę

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Edukujemy najmłodszych poprzez zabawę
Edukujemy najmłodszych poprzez zabawę

Kolejny raz spotkaliśmy się z najmłodszymi w ramach zajęć profilaktycznych. Tym razem odwiedziliśmy drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 141 przy ul. Szaserów 117.

Policjantka z Komisariatu Rzecznego w Warszawie przedstawiła dzieciom zagrożenia mogące wystąpić nad wodą oraz metody ratowania osób będących w wodzie z pomocą specjalnie szkolonych psów. Ogromną atrakcją, obok Kapitana Wyderki, który rozdał książeczki edukacyjne, była Puma – piękna, czarna labradorka, która podbiła serca zarówno dzieci, jak i grona pedagogicznego. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego wypoczynku i rekreacji w pobliżu zbiorników wodnych oraz uczyli się jak zachować bezpieczny kontakt z psami. Na koniec ogłoszono konkurs rysunkowy pn. „Puma – pies ratownik”, w którym zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy – Panią Ewę Gawor oraz Komendanta Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie – mł. insp. Marka Gago.  

W zajęciach wzięło udział blisko 100 uczniów. Szczególnie dziękujemy mł. asp. Kindze Czerwińskiej oraz Magdalenie Ożga z WOPR za profesjonalne przygotowanie i prowadzenie zajęć oraz Pani Katarzynie Niwińskiej z Urzędu Dzielnicy Praga-Południe za wsparcie naszej akcji i przekazanie dzieciom książeczek o Pradze Południe.

Radość i uśmiechy dzieci są dla nas najlepszym potwierdzeniem potrzeby organizowania tego typu zajęć. Najtrudniejszym momentem było oczywiście rozstanie z Pumą, która w towarzystwie dzieci czuła się wyśmienicie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zobacz galerię (10 zdjęć)