null

Egzamin na kartę rowerową na Wawrze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przebieg egzaminu na kartę rowerową. Fot. BBiZK

Spotkaliśmy się w wawerskiej Szkole Podstawowej nr 124, przy ul. Bartoszyckiej w Wawrze,.do której zostały zaproszone policjantki z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, aby przeprowadzić dla 62 uczniów egzamin na kartę rowerową.

Zgodnie z przepisami, osoby w wieku od 10 do 18 lat korzystające z roweru, powinny posiadać kartę rowerową. To dokument potwierdzający wiedzę i umiejętności pozwalające na bezpieczne i rozsądne uczestnictwo w ruchu drogowym.

 

Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna zawierała 25 pytań testowych jednokrotnego wyboru, dotyczycących znajomości znaków, prawidłowego rozpoznawania pierwszeństwa na drodze czy udzielania pierwszej pomocy. By ją zdać, należało udzielić poprawnej odpowiedzi na co najmniej 20 z 25 pytań. W części praktycznej uczeń musiał przejechać na rowerze wyznaczoną trasę, dokonać nagłego zatrzymania na komendę i zatrzymać się w wyznaczonym miejscu. Do zaliczenia części praktycznej wymagano wykonania minimum 90 procent manewrów.

Każdy uczeń, który przystąpił do egzaminu otrzymał odblaskowy upominek. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć kartę rowerową!

Zobacz galerię (4 zdjęć)