Festyn "Bezpieczne wakacje" w Ursusie

Festyn
Festyn "Bezpieczne wakacje" w Ursusie Fot. BBiZK

W Parku Czechowickim w Ursusie odbył się festyn podsumowujący całoroczną pracę w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa.

Festyn "Bezpieczne wakacje" jak co roku stanowił ukoronowanie całorocznej pracy edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Ursusa, ze szczególnym uwzględnieniem finału dzielnicowego konkursu "Postępowanie w sytuacji zagrożeń".

W festynie wzięły udział następujące służby: Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, Żandarmeria Wojskowa, Baza Lotnictwa Transportowego. Organizatorem Festynu był Ośrodek Kultury "ARSUS" oraz Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus.

Oprócz finału konkursu, w którym wzięli udział uczniowie ursuskich szkół podstawowych,  na scenie został zaprezentowany dorobek artystyczny licznych zespołów tanecznych i wokalnych. Wszyscy artyści zostali obdarowani maskotkami zakupionymi dzięki wymienionym wyżej fundatorom.

Wśród licznych atrakcji podczas festynu można było obejrzeć pojazdy służb, odczuć namiastkę trudnej sytuacji w symulatorze dachowania, czy odbyć "spacer" slalomem w alkogoglach, zobaczyć policyjne psy tropiące.

Po całym dniu licznych atrakcji można było posilić się grochówką wojskową przygotowaną przez szefa kuchni Ośrodka Socjalnego "Św. Łazarz".

Sponsorem nagród dla uczestników konkursu byli: Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy, Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Pizzeria Biesiadowo, Korurs, Liwona, Hurtownia "Anek".