null

Festyn pn. "Żegnaj lato" w Dzielnicy Bielany

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Festyn pn. „Żegnaj lato” w Dzielnicy Bielany.Fot.BBiZK
Festyn pn. „Żegnaj lato” w Dzielnicy Bielany.Fot.BBiZK

W sobotę 7 września br. w Parku Olszyna odbył się tradycyjny festyn na zakończenie lata. Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego we współpracy z Komendą Rejonową Policji Warszawa V zorganizowała stanowisko poświęcone promocji bezpieczeństwa.

Ładna pogoda oraz ciekawy program imprezy spowodował, że festyn cieszył się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Warszawy.

Pracownicy Delegatury BBiZK wspólnie z funkcjonariuszami Policji przeprowadzili konkursy edukacyjne dla dzieci i młodzieży na temat bezpiecznego zachowania np. w ruchu drogowym czy podczas zabawy nad wodą. Za poprawne odpowiedzi na pytania uczestnicy otrzymywali upominki ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Była to także świetna okazja dla dzieci do obejrzenia radiwozu policyjnego w wewnątrz.

Oferta edukacyjna skierowana była również do dorosłych. Policjanci informowali o zagrożeniach związanych z utratą dowodu osobistego, na co zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą przestępstwa, a także jak zabezpieczyć przed włamaniem swój dom czy mieszkanie. Pracownicy Delegatury BBiZK wręczali uczestnikom festynu ulotki informacyjne oraz zakładki do książek zawierające cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Festyn pn. „Żegnaj lato” w Dzielnicy Bielany.Fot.BBiZK