null

Festyn "Witaj lato na Bielanach"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Festyn
Festyn "Witaj lato na Bielanach". Fot. BBiZK

Przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bielany uczestniczyli w dniu 15 czerwca br. w dzielnicowym festynie „Witaj lato na Bielanach”, podczas którego wspólnie z Policją promowali wśród młodszych i starszych mieszkańców bezpieczne zachowania.

Piękna pogoda i jak co roku ciekawy program spowodował, że w plenerowej imprezie uczestniczyła bardzo duża liczba mieszkańców Bielan. Niezmiennie od lat stoisko przygotowane przez Komendę Rejonową Policji Warszawa V i bielańską Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stanowi dużą atrakcję dla uczestników. Dla najmłodszych wizyta przy stoisku to przede wszystkim udział w quizach, które stanowiły okazję do edukacji na temat bezpiecznego zachowania między innymi w ruchu drogowym czy podczas zabawy nad wodą. Zwycięscy i uczestnicy quizów nagradzani byli upominkami, które mają walory edukacyjne jak np. komiks Kapitan Wyderka, opaski i zawieszki odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo czy „makarony” pomocne przy nauce pływania. Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Obecność na festynie seniorów oraz dorosłych opiekunów dzieci stanowiła okazję do przekazania materiałów dotyczących zagrożeń, jakie są związane
z utratą dowodu osobistego czy niebezpieczeństwa wyłudzeń od seniorów metodą tzw. „Na wnuczka” lub „Na policjanta”. Bardzo dużą popularnością cieszyły się również ulotki informacyjne rozdawanie przez pracowników Delegatury a przede wszystkim zakładki do książek z motywem numeru alarmowego 112.

  

Festyn "Witaj lato na Bielanach". Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Festyn "Witaj lato na Bielanach". Fot. BBiZK