null

Finał "Lata w mieście 2011"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pokazy możliwości służb bezpieczeństwa, turniej o Puchar Lata, miasteczko sportowe wiele innych atrakcji czekały na najmłodszych na pikniku „Bądź bezpieczny w mieście” w ramach finału akcji „Lato w mieście”.

W „Lecie w Mieście” codziennie brało udział około 9 tysięcy dzieci i młodzieży, które uczestniczyły w różnego typu zajęciach. Chciałbym podziękować wszystkim organizatorom akcji bez których zaangażowania nie byłaby ona możliwa – podkreślił podczas otwarcia Zenon Dagiel, wicedyrektor miejskiego Biura Sportu i Rekreacji.

W trakcie imprezy dzieci oglądały wyposażenie Warszawskiej Grupy Wysokościowej S12, psy poszukiwawcze oraz ratownicze Państwowej Straży Pożarnej. Komenda Stołeczna Policji przygotowała m.in. poduszkowiec i policyjne motocykle. Można było także skorzystać z mini szkółki rowerowej, poskakać na dmuchanym zamku oraz wspinać się na ściance wspinaczkowej. Swoje stoiska miały Komenda Stołeczna Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy, Straż Miejska m.st. Warszawy, Straż Graniczna, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego S12 OSP Ursus.

„Lato w mieście” jest organizowane przez Miasto Stołeczne Warszawa. Program obejmuje zajęcia edukacyjne, sportowe, rekreacyjne i kulturalne odbywające się w szkołach, obiektach sportowych, domach kultury, klubach i innych placówkach. Dzieci i młodzież uczestniczą w zajęciach bezpłatnie. Środki finansowe pochodzą w całości z budżetu m.st. Warszawy.

Zobacz galerię (7 zdjęć)