null

Goście w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 404

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedszkolaki ubrane w żółte kamizelki odblaskowe oglądają czerwony wóz bojowy Straży Pożarnej i słuchają co mówi strażak ubrany w czarny mundur strażacki.
Przedszkolaki zwiedzają czerwony wóz bojowy Straży Pożarnej. Fot. BBiZK

26 maja 2022 roku w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 404, ul. Cyklamenów 28, wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radości i policjantami z Komisariatu Policji Warszawa Wawer przeprowadziliśmy zajęcia na temat bezpieczeństwa.

Na początku porozmawialiśmy z dziećmi o zawodach strażaka i policjanta, którzy zaprezentowali swoje mundury oraz przypomnieli o numerze alarmowym 112. W drugiej części spotkania strażacy przeprowadzili pokaz akcji ratowniczej. Dużą atrakcją spotkania była możliwość wejścia do wozu Straży Pożarnej i radiowozu Policji.

Dyrektor Przedszkola otrzymała dla dzieci z oddziałów przedszkolnych kamizelki odblaskowe, które poprawią widoczności najmłodszych na drodze w czasie spacerów, wyjazdów czy innych aktywności na świeżym powietrzu. Przedszkolaki otrzymały zawieszki odblaskowe. Prezenty zostały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Przedszkolaki ubrane w żółte kamizelki odblaskowe siedzą w radiowozie policyjnym z zaciekawieniem słuchając opowiadania o pracy policjanta.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Mały chłopiec przyklęka na trawie. Ubrany jest w czarny mundur strażacki, na głowę ma założony czerwony hełm, w rękach trzyma wąż strażacki, z którego leci woda na mały domek stojący obok.
Przedszkolaki ubrane w żółte kamizelki odblaskowe razem z nauczycielkami, ze strażakami ubranymi w czarne mundury strażackie i policjantami w granatowych mundurach, stoją przed dużym, czerwonym samochodem Straży Pożarnej.