null

II etap konkursu "Policjanci są wśród nas"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
II etap konkursu „Policjanci są wśród nas”. Fot. BBiZK
II etap konkursu „Policjanci są wśród nas”. Fot. BBiZK

W dniu 16 maja br. w Szkole Podstawowej nr 385 na terenie Dzielnicy Wesoła odbył się II etap konkursu „Policjanci są wśród nas”.

Kolejny etap konkursu „Policjanci są wśród nas” zorganizowanego wspólnie przez Komendę Stołeczną Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biuro Edukacji i Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy został rozstrzygnięty.

W eliminacjach uczestniczyły 3-osobowe drużyny wyłonione spośród uczniów szkół podstawowych, które zmagały się w konkurencjach sprawnościowych oraz sprawdzianie wiedzy teoretycznej. Głównymi celami konkursu jest kształtowanie postaw charakteryzujących się umiejętnością unikania zagrożeń i właściwego reagowania w sytuacji ich wystąpienia, budowanie zaufania do przedstawicieli służb porządku publicznego oraz promowanie czynnego wypoczynku, jako alternatywnego spędzania wolnego czasu.

Podczas spotkania pracownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Wesoła w nawiązaniu do założeń konkursu, przypomniał o zasadach bezpiecznego korzystania z kąpielisk. Bez względu na miejsce zabaw nad wodą i czynne korzystanie z kąpieli, należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Ma to duże znaczenie również w kontekście zbliżających się wakacji i wyjazdów nad wodę. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego pływania, korzystania tylko ze strzeżonych kąpielisk, a także każdorazowego informowania rodziców i opiekunów o tym, że zamierza się skorzystać z wodnej zabawy.

Zwycięstwo w II etapie konkursu „Policjanci są wśród nas” odniosła drużyna szkoły Nr 173 z Traktu Brzeskiego 18 w Wesołej, która będzie reprezentować w finale konkursu.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali makarony piankowe pomocne najmłodszym w nauce pływania. Dodatkowo jaskrawe kolory „makaronów”, umożliwiają lepszą kontrolę wzrokową nad dzieckiem.

II etap konkursu „Policjanci są wśród nas”. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
II etap konkursu „Policjanci są wśród nas”. Fot. BBiZK