null

Inauguracja "Lata w mieście 2013"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rugby, smolball, pokaz umiejętności służb mundurowych – to niektóre z atrakcji jakie będą czekały na dzieci i młodzież, w czwartek, 4 lipca, od godz. 9.30 do 13.30, podczas inauguracji "Lata w mieście" w parku Agrykola przy ul. Myśliwieckiej.

Oficjalna inauguracja organizowana jest wspólnie przez Biuro Edukacji, Biuro Sportu i Rekreacji, Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Stołeczną Estradę. Około godziny 11 dzieci odwiedzi prezydent Hanna Gronkiewicz- Waltz. Wszystkie służby mundurowe przygotowały atrakcje dla dzieci - zabawy, konkursy, prezentacje specjalistycznego sprzętu oraz metod pracy. Będzie to nawiązanie do „Roku bezpiecznej szkoły”, realizowanego w roku szkolnym 2012/2013. Centrum Nauki Kopernik, sanepid, oraz Komisja Nadzoru Finansowego zaproszą dzieci do zabawy w namiotach.

Na boisku Agrykoli Polska Liga Futbolu Amerykańskiego zaprezentuje uczniom piłkę amerykańską oraz przeprowadzi sportowo-rekreacyjne zabawy dla dzieci. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w grach i zabawach z językiem angielskim zaproponowanych przez Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń. Podczas inauguracji „Lata w mieście” dzieci poznają także zasady gry w rugby (pokaz przygotowany przez Polski Związek Rugby) oraz nową w Polsce grą - smolball.

Bogata i różnorodna oferta zajęć edukacyjnych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych sprawia, że w Warszawie uczniowie mogą bezpiecznie, aktywnie i ciekawie spędzić wakacje. Zajęcia odbywają się w szkołach, obiektach sportowych, centrach i ośrodkach kultury, klubach i innych placówkach. Warszawscy uczniowie ze wszystkich oferowanych przez „Lato w mieście” zajęć, warsztatów i imprez korzystają nieodpłatnie. Koszty związane z realizacją zadania – ponad 8,5 mln zł - pochodzą w całości z budżetu m.st. Warszawy.