null

Interaktywne przedstawienie na Wawrze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na sali gimnastycznej, na podłodze siedzą małe dzieci. Na środku ustawiony jest kolorowy teatrzyk, w którym jako aktorzy występują postacie zająca, stonogi i kocicy.
Wawerskie przedszkolaki na przedstawieniu. Fot. BBiZK

20 lipca br. w Szkole Podstawowej nr 195 na ul. Króla Maciusia 5 odbyło się interaktywne przedstawienie „Zając i stonoga, pełna przygód droga”.

Przedszkolaki uczestniczące w akcji „Lato w mieście” zostały zaproszone na spektakl, w którym funkcjonariusze, strażnicy Referatu Profilaktyki oraz Referatu ds. Promocji, wcielili się w role bajkowych postaci. Pokazali dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze i zwrócili uwagę, że nie należy ufać nieznajomym.

Spektakl, poprzez wywołanie u dzieci emocji i zaangażowanie w toczącą się akcję pomógł lepiej zapamiętać, jakim ryzykiem jest brak ostrożności na drodze czy kontakt z osobami nieznajomymi.

Na zakończenie spotkania, przedszkolaki otrzymały kamizelki odblaskowe, w których ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych. Prezenty zostały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

W wydarzeniu wzięło udział 68 dzieci.

Na podłodze w sali gimnastycznej rozłożone jest przejście dla pieszych i ustawiony jest znak drogowy informujący o przejściu. Dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe, pod opieką strażnika miejskiego uczą się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Na podłodze w sali gimnastycznej rozłożone jest przejście dla pieszych. Dzieci ubrane w żółte kamizelki odblaskowe, bezpiecznie przechodzą przez jezdnię.