null

Interaktywny Teatr na Straży

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Interaktywny Teatr na Straży. Fot. BBiZK
Interaktywny Teatr na Straży. Fot. BBiZK

W dniu 17 grudnia 2019 roku w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów, funkcjonariusze Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy, zaprezentowali spektakl adresowany do uczniów klas III pt. „Florka która pogodziła serce z rozumem”.

Straż Miejska m.st. Warszawy przy współpracy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wilanów zaprezentowała dwa spektakle „Teatru na Straży” – kolejnej odsłony już nam znanej „Florki”.

Przedstawione wydarzenie sceniczne to w całości autorski projekt strażników miejskich – aktorów, adresowany do uczniów szkół podstawowych. Już nam znana dziewczynka, o imieniu Florka, pozostaje w rozterce jak postąpić i co zrobić? Tematem przewodnim pozostaje przemoc rówieśnicza rozpowszechniana w sieci. Aktorzy uczą widzów, jak ważne jest postępowanie zgodne z własnym sercem, jak nie krzywdzić drugiego człowieka, jak nie ulegać naciskom grupy rówieśniczej, czy przemoc może zaistnieć bez użycia siły fizycznej, na kogo możemy liczyć i komu zaufać, by uzyskać tak potrzebną nam pomoc.

Podczas występu składającego się z kilku odsłon, moderator spektaklu – pyta dzieci, gdzie istnieją niebezpieczeństwa, czy pokazane zachowania są właściwe, czy nie sprawiamy przykrości i bólu naszemu koledze. Dzięki perfekcyjnej narracji widzowie mają wrażenie, iż sami wybrali właściwe rozwiązania i wnioski.

Interaktywny Teatr na Straży. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Interaktywny Teatr na Straży. Fot. BBiZK