null

Interaktywny Teatr na Straży w wilanowskim urzędzie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Interaktywny Teatr na Straży w wilanowskim urzędzie Fot. BBiZK
Interaktywny Teatr na Straży w wilanowskim urzędzie Fot. BBiZK

4 czerwca br. w Urzędzie Dzielnicy Wilanów, funkcjonariusze Referatu profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy – zaprezentowali spektakl adresowany do uczniów klas III pt. „Florka w Sieci”.

Straż Miejska m.st. Warszawy, przy współpracy przedstawicieli Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wilanów, zaprezentowała dwa spektakle Teatru Na Straży pt. „Florka w Sieci”.

Przedstawienie to autorski projekt strażników miejskich – aktorów, który adresowany jest do uczniów klas III szkół podstawowych. Dziewczynka o dźwięcznym imieniu Florka, nieakceptowana przez rówieśników, szuka przyjaciół w świecie wirtualnym. Aktorzy uczą i pokazują alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu w kontekście uzależnień od gier komputerowych i portali społecznościowych.

Podczas występu moderator spektaklu – pyta dzieci, gdzie istnieją niebezpieczeństwa i jak należy się ich wystrzegać. Dzięki umiejętnemu prowadzeniu narracji dzieci maja wrażenie, ze same doszły do właściwych wniosków i rozwiązań  

W przedstawieniach cieszących się dużym zainteresowaniem uczestniczyło około 70 uczniów szkół podstawowych.