null

Jak rozpoznać narkotyki? – szkolenie dla dyrektorów szkół na Targówku

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uczestniczka spotkania ogłada replikę narkotyków
Szkolenie z substancji psychoaktywnych | Autor: SCB

Z inicjatywy Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Urzędzie Dzielnicy Targówek odbyło się szkolenie dla dyrektorów szkół, dotyczące rozpoznawania substancji psychoaktywnych, a także przeciwdziałania rozpowszechnianiu dopalaczy, narkotyków oraz innych środków odurzających.

Szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komedy Stołecznej Policji, którzy na samym początku wyświetlili prezentacje z informacją o rodzajach narkotyków. Omówione zostały sposoby ukrywania narkotyków przez młodzież, a także odpowiedzialność karna związana z posiadaniem, wprowadzaniem do obrotu, wytwarzaniem bądź uprawą.  Funkcjonariusze wytłumaczyli i uwrażliwili uczestników spotkania na nietypowe sytuacje lub przedmioty, które mogą na pierwszy rzut oka nie wzbudzać podejrzeń.

W drugiej części spotkania zaprezentowana została walizka z różnymi  przedmiotami, w które można schować narkotyki lub które służą do zażywania substancji psychoaktywnych. Dodatkowo zaprezentowano imitacje (repliki) formy, w jakiej mogą występować narkotyki. Bardzo duże zaskoczenie wśród uczestników szkolenia wywołały przedmiotów, które młodzież wykorzystuje do ukrycia narkotyków.

Pomysłowość młodzieży jest nieograniczona, dlatego spostrzegawczość kadry oświatowej może  często pomóc w ochronie uczniów przed tragicznymi skutkami zażywania narkotyków. Profilaktyka i szerzenie świadomości problemu narkomanii w szkołach jest wyzwaniem, ale dzięki takim spotkaniom możemy przyczynić się do jego rozwiązania.

Dyrektorzy szkól wyrazili chęć, aby funkcjonariusze Policji pojawili się z walizką na wewnętrznych szkoleniach w szkołach, gdzie będą mogli przekazać wskazówki oraz zaprezentować nietypową pomysłowość młodzieży nauczycielom.

Kierownik Delegatury SCB w dzielnicy Targówek wita zgromadzonych uczestników szkolenia
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Na stoliku różne repliki narkotyków i przedmioty służące do ich ukrycia
Uczestnicy spotkania oglądają walizkę z replikami narkotyków