null

Kapitan Wyderka na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pracownik delegatury w maseczce, rozdaje dzieciom materiały promocyjne.

Komenda Rejonowa Policji Warszawa IV i delegatura BBiZK w dzielnicy Wola wspólnie z dyrekcją szkoły podstawowej nr 225 na Woli przy ul. Brożka 15 zorganizowali spotkanie z uczniami klas 1-3 poświęcone bezpieczeństwu dzieci.

Uczniowie zanim opuszczą szkołę i wyjadą na wakacje dowiedzieli się, że nie ma wypoczynku od dbania o własne bezpieczeństwo,  że należy przestrzegać podstawowych zasad bezpiecznego zachowania, razem z  Kapitanem Wyderką – bohaterem komiksu dla dzieci – uczyli się o czym należy pamiętać, aby chronić swoje zdrowie podczas letniego wypoczynku.

23 czerwca br. asp. szt. Jacek Błaszczyk z Komendy Rejonowej Policji na Woli oraz przedstawiciel wolskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i ZarządzKapania Kryzysowego przeprowadzili zajęcia z dziećmi klas 1-3 uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego.

Prowadzący rozmawiali z uczniami na temat bezpiecznego zachowania na ulicy w czasie przechodzenia przez jezdnię oraz o zakazanie używania telefonu komórkowego. Omówili bezpieczeństwo nad wodą, kolory flag na strzeżonych plażach, kontakt z osobą obcą. W trakcie rozmowy przestrzegali również przed nieodpowiedzialnym zachowaniem oraz podkreślali, że kąpiel powinna odbywać się tylko na strzeżonych kąpieliskach, pod opieką osoby dorosłej. Przypominano również, że w przypadku zauważenia sytuacji, w których zagrożone jest czyjeś życie lub zdrowie należy dzwonić na numery telefonów alarmowych, w tym jak szczegółowo przekazać informacje dyżurnemu.

W celu utrwalenia pozyskanej wiedzy przedstawiciele delegatury i komendy zachęcali do zapoznania się z  książeczką pt. „Kapitan Wyderka”, ufundowaną przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, którą otrzymało każde dziecko. Uczniowie otrzymali również elementy odblaskowe z numerem telefonu alarmowego 112 poprawiające widoczność po zmroku.

Pracownik delegatury rozdaje ulotki dla dzieci.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Dzieci w szeregu. W ręku trzymają komiksy.