null

Karta rowerowa to nie przeżytek!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plac Miasteczka Ruchu Drogowego, po którym jeździ duża grupa dzieci na rowerach, w kaskach i kamizelkach odblaskowych przygotowujących się do egzaminu praktycznego.

W minioną sobotę Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicach Ursus i Włochy przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego po raz kolejny zorganizowały dni otwarte Miasteczka Ruchu Drogowego.

Na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w dzielnicy Ursus licznie stawiły się dzieci wraz z rodzicami i młodszym rodzeństwem. Chętnych na egzamin, który wymagany jest do wydania przez dyrektorów szkół karty rowerowej, nie odstraszyła nawet pogoda.

Podczas zajęć zachowane były zasady bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego. Od uczestników egzekwowano obowiązek zakrycia ust i nosa. Organizatorzy w tym celu wręczali maseczki zarówno zdającym, jak i osobom towarzyszącym.

Uczestnicy egzaminu otrzymali upominki w postaci kamizelek oraz innych elementów odblaskowych, natomiast najmłodszym wręczono kolorowanki, drobne elementy odblaskowe, a także gry edukacyjne.

W drzwiach budynku stoi egzaminator WORD, obok niego Kierownik Delegatury BBiZK Ursus. Przed budynkiem duża grupa dzieci oczekujących na egzamin na kartę rowerową wraz z rodzicami.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Przed budynkiem stoi duża grupa dzieci oczekujących na egzamin na kartę rowerową wraz z rodzicami. Przed nimi w drzwiach budynku egzaminator wyczytuje imiona dzieci zdających egzamin.
Na środku białego pomieszczenia stoi egzaminator WORD. Dookoła niego siedzą w ławkach dzieci piszące test części teoretycznej egzaminu.
Trzy rowery z kamizelkami odblaskowymi na kierownicach, przygotowane dla dzieci zdających na kartę rowerową. W tle uczestnicy zajęć i pracownicy Delegatur Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicach Ursus i Włochy.
Z lewej strony stoją trzy kobiety przy rowerach. Mężczyzna asystuje dziewczynce w kamizelce odblaskowej i różowym kasku podczas jazdy na rowerze. Z prawej strony dzieci przygotowują się do jazdy na rowerach.