null

Kolejne otwarte spotkanie z mieszkańcami Pragi-Północ

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kolejne otwarte spotkanie z mieszkańcami Pragi-Północ Fot. BBiZK
Kolejne otwarte spotkanie z mieszkańcami Pragi-Północ Fot. BBiZK

26 września 2017 r. w Szkole podstawowej nr 30 przy ul. Kawęczyńskiej 2 odbyło się kolejne otwarte spotkanie z mieszkańcami Pragi-Północ poświęcone sprawom bezpieczeństwa i porządku publicznego w ramach realizowanego Programu „Bezpieczne osiedle”.

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego systematycznie organizuje takie „otwarte” spotkania zachęcając do angażowania się w sprawy bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców dzielnicy, nie tylko tych, którzy stale uczestniczą w spotkaniach Grup Osiedlowych.

W spotkaniu wzięli udział Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI, Naczelnik Wydziału Prewencji KRP Warszawa VI, Naczelnik VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy, dowódca  Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 KM PSP m.st. Warszawy oraz dzielnicowi i strażnicy miejscy poszczególnych rejonów.

Rozmawiano o bezpieczeństwie, omawiając poszczególne lokalizacje, które stanowią największe zagrożenie w dzielnicy. Mieszkańcy podali lokalizacje miejsc, w których życzyliby sobie więcej patroli i zaangażowania służb.

Miłym dla wszystkich uczestników spotkania było podziękowanie, jakie skierowali na nasze ręce mieszkańcy, ponieważ sytuacja w dzielnicy pod względem bezpieczeństwa poprawia się i działania służb są widoczne na ulicach.  To oczywiście jedynie zachęca do bardziej wzmożonej pracy, ponieważ miejsc, które wymagają wzmożonych działań jest nadal w naszej dzielnicy bardzo dużo.

Przedstawiciele służb gorąco zachęcali mieszkańców do bieżących kontaktów i zgłaszania spraw, które negatywnie wpływają na poczucie ich bezpieczeństwa. Apelowali również o ostrożność, w związku  z nadal zdarzającymi się przypadkami wyłudzania pieniędzy (metodami: na „wnuczka”, „na policjanta”, na „księdza”, itp.), których ofiarami padają głównie osoby starsze.

Część wczorajszego spotkania poświęcona była także zagrożeniom związanym z tlenkiem węgla. Jest to bezwonny, niewyczuwalny ludzkimi zmysłami gaz, potocznie zwany czadem lub cichym zabójcą, który każdego roku zabija ok. 100 osób. Wykład poprowadził dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 KM PSP m.st. Warszawy.

Kolejne otwarte spotkanie z mieszkańcami Pragi-Północ Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Kolejne otwarte spotkanie z mieszkańcami Pragi-Północ Fot. BBiZK