null

Kolejne spotkanie z przedszkolakami w Dzielnicy Włochy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

17 czerwca br. przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy wraz z policjantką z zespołu ds. prewencji kryminalnej KRP Warszawa III odwiedzili Przedszkole nr 313 przy ul. Sulmierzyckiej 1.

Spotkanie poświęcone było edukacji dzieci na temat bezpiecznych zachowań na ulicy, w czasie przechodzenia przez jezdnię oraz podczas jazdy w samochodzie. Przypomniano o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem. W trakcie spotkania dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych, w tym numeru 112 i sytuacji, w których należy dzwonić pod te numery.

Przedszkolaki dowiedziały się także o sposobach postępowania w przypadku kontaktu z osobą obcą oraz formie wzywania pomocy przy użyciu numerów alarmowych.

Na koniec spotkania przedstawiciel Delegatury BBiZK w Dzielnicy Włochy wręczył dzieciom opaski oraz zawieszki odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Przedszkolaki siedzące na dywanie i słuchające policjantki.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Przedstawiciel Delegatury BBiZK w Dzielnicy Włochy wręczający Dyrektor Przedszkola opaski oraz zawieszki odblaskowe dla dzieci.